جشنواره بین المللی Typomania 2018

جشنواره بین المللی Typomania 2018

جشنواره بین المللی تایپوگرافی Typomania، رویدادی در زمینه تایپوگرافی، خوشنویسی و ویدئویی است که از سال 2012 و سالانه در مسکو برگزار می گردد. این رقابت هدف خود را ایجاد ارتباط بیشتر بین دوستداران حروف و تایپوگرافی و تبدیل آن ها به یک جامعه حرفه ای بیان کرده است. جشنواره بین المللی Typomania 2018 به منظور کشف آثار ویدیویی که بین سال های 2016 تا 2018 ساخته شده و در آن ها حروف به عنوان یک مولفه پویا حاضر هستند برگزار می شود. رقابت و مسابقه سال 2018 در شهر مسکو و در تاریخ های 26 می تا 3 ژوئن و در محل موزه مسکو برگزار می شود.

جشنواره بین المللی Typomania 2018

شرایط اعلام شده از جانب جشنواره بابت شرکت در مسابقه

شرکت کنندگان به صورت گروهی و یا انفرادی می توانند در مسابقه شرکت کنند و محدودیت سنی بر شرکت کنندگان در نظر گرفته نشده است. همچنین این مسابقه به شیوه رقابتی است و جوایز مختلفی به خلق کنندگان بهترین ویدیو های تایپوگرافی تعلق خواهد گرفت.

بخش‌های مسابقه:

موضوع رقابت جشنواره بین المللی Typomania 2018 شرق-غرب بابیان‌های جغرافیا، سیاسی، فرهنگی و تجربیات شخصی است که به سلیقه و آن طور که مایل هستید می توانید تفسیر شود. ویدیوهایی که در آن ها فونت ها نقس اصلی را ایفا کنند و همچنین ارائه یک تایپ فیس یا ویدئویی که توانایی و ویژگی‌های حروف را نمایش دهد می تواند در این رقابت شرکت کنند. عناوین فیلم‌های سینمایی، مجموعه‌های تلویزیونی،کارتون‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، آثار تجاری و دانشجویی نیز از بخش های مسابقه هستند. تجسم متن که تصویرسازی برای یک ترانه، یک شعر یا از یک متن دیگر است نیز از بخش های دیگر این مسابقه می باشد. در نهایت شرکت کننده می تواند لوگوی جشنواره Typomania را به صورت ویدیو و یا انیمیشن در آورده و برای مسابقه ارسال کند.

شرکت در این مسابقه رایگان بوده و زمانبندی آن به صورت زیر است:

  • شروع ارسال آثار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ (۲۰۱۸ March 1)
  • مهلت ارسال آثار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ (۲۰۱۸ May 1)
  • زمان اعلام نتایج: ۶ خرداد ۱۳۹۷ (۲۰۱۸ May 27)

برای اطلاعات بیشتر در زمینه این مسابقه می توانید به سایت اصلی آن با نام Typomania مراجعه کنید.

نویسنده

شاید این گفته از ویرجینیا وولف کفایت کند: گاهی در رویا دیده ام که روز داوری فرا می رسد و فاتحان و وکیلان و دولتمردان بزرگ برای گرفتن پاداش شان می آیند(با تاج ها و رداها و نام هایی که روی ستون های مرمرین حک شده است) و خدا ما را که کتاب به بغل می آییم می بیند، به پترس قدیس رو می کند و می گوید: «نگاه کن! اینها بی نیاز از پاداشند چون خواندن را عاشق بوده اند.»