ششمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی شهریورماه 1397 برگزار می گردد.

ششمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی شهریورماه 1397 برگزار می گردد.

ششمین جشنواره سراسری تولید ات محتوای رضوی در فضای مجازی از سری برنامه های شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضاعلیه السلام  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در شهریورماه سال 1397 برگزار می گردد. اهداف این جشنواره شامل موارد زیر می باشد:

الف: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی.

ب: گسترش فعالیتهای فرهنگی مرتبط با سیره اهل بیت(علیهم السلام) به ویژه حضرت امام رضاعلیه السلام در فضای مجازی.

ج: تجلیل و تقدیر از تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی.

د) تولید محتوا با رویکرد ارزشی،دینی و انقلابی در فضای مجازی.

 

بخش های جشنواره شامل:

الف: فعالیت های فرهنگی دیجیتال.

ب: تولید محتوای دیجیتال.

ج: ایده های دیجیتال رضوی.

 

الف- فعالیت های فرهنگی دیجیتال

مجموعه فعالیت های فرد یا موسسه که در معرفی سیره اهل بیت و معصومین به خصوص امام رضا علیه السلام و حوزه های مذهبی در شکل و قالب دیجیتال انجام شده باشد در این بخش مورد ارزیابی و رقابت قرار خواهد گرفت. از نمونه فعالیت ها می توان به فعالیت مستمر گروه ها ،کانال ها در شبکه های اجتماعی ، فعالیت های اجتماعی که در فضای مجازي ساماندهی می شوند و مجموعه پایگاه های اینترنتی ، صفحات پر مخاطب اینستاگرام و هرگونه فعالیت دیگر که موضوع رضوی و قالب دیجیتالی داشته باشند را می توان اشاره کرد. جذب و اثرگذاری روی مخاطب از فاکتورهای اصلی در ارزیابی این بخش می باشد.

ب- تولید محتوای دیجیتال

این بخش از جشنواره هرگونه محتوای مرتبط با سیره و آموزه های رضوی و ارزشهای اسلامی که توسط ابزار های دیجیتال ارائه یا تولید شده باشد را شامل می شود. تولیداتی از قبیل بازی های رایانه ای ، نرم افزارهای چندرسانه ای و همراه ، انیمیشن وکلیپهای تصویری کوتاه (حداکثر 60 ثانیه ای)، موشن گرافیک، اینفوگرافیک ، پایگاه های اینترنتی و وب سایتها، بازیهای رایانه ای و واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و… که در قالب و بستر دیجیتالی تهیه و منتشر می شوند همگی می توانند در این بخش حضور داشته باشند.

ج- ایده های دیجیتال رضوی

این بخش به منظور حمایت از ایده های نو و خلاقانه در حوزه تولید و فعالیت های دیجیتال تاثیر گذار با موضوع رضوی ایجاد شده است. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین بر همین اساس از علاقه مندان و صاحبان ایده دعوت می نماید تا طرح خود را در زمینه های نرم افزارهای تلفن همراه، نرم افزارهای چندرسانه ای، بازیهای رایانه ای، شبکه های اجتماعی و دیگر فعالیت های دیجیتالی با موضوع رضوی ارائه نمایند. طرحهای دریافتی توسط دبیرخانه جشنواره در بخشی جدا داوری شده و به ایده هایی که خلاقانه ، تاثیرگذار و قابل اجرا باشند جوایزی اهدا خواهد شد.

 

مقررات شرکت در بخش ایده های دیجیتالی رضوی

  1. شکل و قالب طرح های ارسالی باید حداقل شامل بخش های : مقدمه ، ضرورت و اهمیت اجرای پروژه، طرح پروژه، شناسایی و بیان پروژه، اهداف، روش اجرا، بودجه بندی و خدمات باشد.
  2. متقاضیان می‌توانند طرح و ایده‌های دیجیتالی رضوی خود را در قالب‌های بالا از طریق تارنمای شمس توس به نشانی shamstoos.ir و وب سایت جشنواره (ghazvin.shamstoos.ir) به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

 

جوایز:

در هر بخش به نفرات اول تا سوم جوایز ذیل اهدا می‌شود:

جایزه رتبه اول: تندیس جشنواره + لوح تقدیر + 30میلیون ریال وجه نقد

جایزه رتبه دوم: لوح تقدیر + 25 میلیون ریال وجه نقد

جایزه رتبه سوم: لوح تقدیر + 15 میلیون ریال وجه نقد

 

نحوه ثبت نام و ارسال آثاربه جشنواره :

* همه اطلاع رسانی‌ها و فرآیند ثبت نام از طریق تارنمای شمس توس به نشانی ghazvin.shamstoos.irانجام می‌‌شود.

مهلت ثبت نام و ارسال آثار تا تاریخ 05/20/ 1397 می‌باشد.

 

متن کامل فراخوان را می توانید از این لینک دنبال کنید

 

 

نویسنده

شاید این گفته از ویرجینیا وولف کفایت کند: گاهی در رویا دیده ام که روز داوری فرا می رسد و فاتحان و وکیلان و دولتمردان بزرگ برای گرفتن پاداش شان می آیند(با تاج ها و رداها و نام هایی که روی ستون های مرمرین حک شده است) و خدا ما را که کتاب به بغل می آییم می بیند، به پترس قدیس رو می کند و می گوید: «نگاه کن! اینها بی نیاز از پاداشند چون خواندن را عاشق بوده اند.»