دوسالانه سرو نقره ای با نام مرتضی ممیز در اول دی ماه افتتاح شد.

دوسالانه سرو نقره ای با نام مرتضی ممیز در اول دی ماه افتتاح شد.

پنجمین دوسالانه سرو نقره ای روز جمعه اول دی ماه با حضور عوامل برگزارکننده در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

فرزاد ادیبی عضو انجمن طراحان گرافیک ایران گفت: هر چند که مجمع عمومی انجمن طراحان گرافیک به دلیل به حد نصاب نرسیدن برگزار نشد اما «سرو نقره ای» کماکان پابرجاست. خانه هنرمندان ایران متشکل از ۱۲ انجمن است و پیش از این ریاست شورای عالی خانه هنرمندان ایران به عهده انجمن خوشنویسان و سینما بوده است و پس از مدت‌ها ریاست عالی خانه هنرمندان ایران به انجمن طراحان گرافیک رسیده است. رسیدن به ۲۰ سالگی جای تبریک و تشکر دارد. انجمن در تمام این سال‌ها چون سرو در برابر بادهای مخالف ایستاده است و سربلند بوده است. من خوشحالم که یکی از اعضای انجمن طراحان گرافیک هستم. انجمن طراحان گرافیک یکی از انجمن های قدرتمند و تاثیرگذار است. شاید تعداد اعضای آن از برخی انجمن ها کمتر است اما هر یک از اعضای آن وزنه‌ای در عرصه گرافیک هستند.

دوسالانه سرو نقره ای 03

وی با اشاره به بخش جنبی نمایشگاه دوسالانه سرو نقره ای پنجم گفت: جمعه هشتم دی‌ماه بخش جنبی «سرو نقره‌ای» در گالری سلام در سام سنتر افتتاح خواهد شد و این نمایشگاه دربرگیرنده تعدادی از پرده‌های سر در سینمای ایران است. تمام این پرده‌های سر در سینما اصل هستند و علی بختیاری نمایشگاه‌گردانی این بخش را برعهده داشته است.

دوسالانه سرو نقره ای 01

مصطفی اسداللهی رییس هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران در پایان این مراسم گفت: «سرو نقره‌ای» بزرگترین رویداد طراحان گرافیک است که امسال همزمان با ۲۰ سالگی انجمن طراحان گرافیک شاهد برگزاری پنجمین دوره این رویداد هستیم و خوشحالم که از طرف هیات مدیره، نمایشگاه «سرو نقره‌ای» را به نام مرتضی ممیز افتتاح می‌کنم. مرتضی ممیز یکی از بنیانگذاران انجمن طراحان گرافیک است و امروز در ۲۰ سالگی انجمن و افتتاح «سرو نقره‌ای» جای خالی او احساس می‌شود.

دوسالانه سرو نقره ای 02

در سرو نقره‌ای پنجم، ۲۲۶ طراح با ۵۵۲ اثرشرکت کرده‌اند که این آثار در ۱۲ بخش در فضای نمایشگاهی خانه هنرمندان ایران در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است. پنجمین دوسالانه سرو نقره‌ای تا ۱۲ دی‌ماه درتمام فضای نمایشگاهی خانه هنرمندان ایران ادامه خواهد داشت و مراسم اختتامیه این رویداد نیز از ساعت ۱۷ روز ۱۵ دی ماه در موزه هنرهای معاصر برگزار خواهد شد. همچنین درایام برپایی نمایشگاه سرو نقره‌ای دو نشست تخصصی در روزهای سوم و دهم در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

دوسالانه سرو نقره ای 04

منبع

نویسنده

شاید این گفته از ویرجینیا وولف کفایت کند: گاهی در رویا دیده ام که روز داوری فرا می رسد و فاتحان و وکیلان و دولتمردان بزرگ برای گرفتن پاداش شان می آیند(با تاج ها و رداها و نام هایی که روی ستون های مرمرین حک شده است) و خدا ما را که کتاب به بغل می آییم می بیند، به پترس قدیس رو می کند و می گوید: «نگاه کن! اینها بی نیاز از پاداشند چون خواندن را عاشق بوده اند.»