یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال آغاز به کار کرد

یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال آغاز به کار کرد

یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال صبح امروز 20 آبان آغاز به کار کرد. مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در ساعت 10 صبح امروز شنبه 20 آبان، با حضور دکتر سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهندس محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و دکتر سیدمرتضی موسویان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد.

مدیر یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال با اشاره به حضور حدود ۴۰۰ شرکت فعال حوزه دیجیتال در نمایشگاه امسال گفت: نمایشگاه امسال در فضایی به مساحت ۳۳ هزار مترمربع برگزار می‌شود که از این میزان حدود ۱۰ هزار مترمربع فضای مفید نمایشگاهی است.

یکی از ویژگی‌های اصلی نمایشگاه امسال نسبت به دوره‌های قبل، وجود استودیو و تلویزیون نمایشگاهی در طول زمان برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال است که انعکاس اخبار نمایشگاه از مهمترین برنامه‌های این تلویزیون خواهد بود. قالب اجرای این برنامه‌ها به صورت مصاحبه‌ای و تاک‌شو است که در آن به گفتگو با مسئولان و مهمانان نمایشگاه، اساتید دانشگاه و متخصصین پرداخته می شود.

جواد موحد، مدیر اجرایی یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال از اهدای روزانه ۱۰ جایزه دیجیتالی به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه خبر داده است. «با هدف تقدیر از شرکت‌کنندگان در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال، جوایز نفیسی تهیه شده که قرار است روزانه و به قید قرعه به آنها اهدا شود. این جوایز گجت‌های دیجیتالی مانند تبلت خواهند بود که توسط مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال تهیه شده و در قرعه‌کشی‌های روزانه به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه اهدا خواهد شد.»

همچنین امیرحسین اسدی، دبیر بخش کسب‌وکارهای نوپای یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال از برگزاری رویداد استارتاپ ویکند در این نمایشگاه خبر داده است. او با اشاره به اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی، اظهار کرد: در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال دو رویداد استارتاپی تولید محتوای دیجیتالی برگزار خواهد شد. این دو رویداد شامل دو بخش آزاد و ویژه دانش‌آموزی خواهد بود که در روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان ماه در نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود.

اسدی افزود: در همین راستا در روز ۲۴ آبان نشست آموزش رایگان تولید محتوا در فضای مجازی توسط استاتید مجرب شتاب‌دهنده ابر زندگی برگزار شده و ۲۵ آبان از ساعت ۱۰ الی ۱۹ رویداد استارتاپی تولید محتوا برگزار خواهد شد. همچنین موضوع تولید محتوا در این رویداد آزاد است و می‌تواند شامل مواردی همچون سبک زندگی، سلامت، ورزش، رسانه‌ها و دیگر موارد باشد. محورهای این رویداد نرم‌افزارهای تلفن همراه، وب‌سایت، بازی‌های رایانه‌ای و نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای است و علاقه‌مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی www.abrezendegi.ir/digitalmedia مراجعه کنند.

به نقل از ستاد خبری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال، مجید شفیعی اظهار کرد: حضور عموم علاقه‌مندان در این کارگاه‌ها آزاد و رایگان است و به شرکت‌کنندگانی که پیش از شروع نمایشگاه نسبت به ثبت نام در این نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی در سامانه اینترنتی سرآمد اقدام کرده‌ باشند، پس از پایان نمایشگاه، گواهی معتبر از جانب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعطا خواهد شد. موضوعات این نشست‌ها و کارگاه‌ها شامل مواردی چون کسب‌وکار مجازی، سواد فضای مجازی، آموزش نرم‌افزارهای تخصصی حوزة نشر دیجیتال، آموزش راه‌کارهای تولید و نشر محتوای فضای و مشاوره‌های تخصصی سازمان‌ها و مراجع قانونی مرتبط با حوزه فضای مجازی است.

مسئول بخش دانش و فناوری یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال همچنین با اشاره به مشاوره با اساتید و متخصصان حوزه فضای مجازی برای برگزاری این نشست‌ها و کارگاه‌ها، تاکید کرد: شرط صدور گواهی معتبر برای افراد ثبت نام در سامانه اینترنتی سرآمد است.

یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال با هدف آشنایی هرچه بیشتر فعالان حوزه دیجیتال و شرکت‌های فعال با آخرین تحولات صورت گرفته در حوزه رسانه‌های دیجیتال از تاریخ ۲۰ الی ۲۶ آبان ماه در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار می‌شود. از بخش‌های جنبی این نمایشگاه برگزاری کارگاههای ویژه برای فعالان این بخش و همچنین نشست‌های تخصصی در مورد بخش‌های مختلف نمایشگاه است.

منبع خبر: مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

نویسنده

شاید این گفته از ویرجینیا وولف کفایت کند: گاهی در رویا دیده ام که روز داوری فرا می رسد و فاتحان و وکیلان و دولتمردان بزرگ برای گرفتن پاداش شان می آیند(با تاج ها و رداها و نام هایی که روی ستون های مرمرین حک شده است) و خدا ما را که کتاب به بغل می آییم می بیند، به پترس قدیس رو می کند و می گوید: «نگاه کن! اینها بی نیاز از پاداشند چون خواندن را عاشق بوده اند.»